Yazılarımı okuduktan sonra yorum yapmayacak olsan bile yazımın hemen altındaki "okundu" butonunu işaretle olur mu :)

4 Şubat 2013 Pazartesi

11'i Bir Yerde Mim :3

(Resimdeki Hobbit'den Ori) Son aldığım mimleri silme kararından sonra, bir sekme altında mim yazılarımı toplama fikri verildi bana :) (Bana sekme konusunda yardımcı olan adaşım blogger ın bloğu için tık tık) Ona teşekkürlerimi yolluyorum burdan :) Mimlerimi silmiycem artık, mimleyin beni tamam mı :) Mimlerim azaldı çünkü, birde bana bir mim yazma aşkı geldi ki anlatamam >.< Mimlendiğimi duyunca pek sevindim. 11 en sevdiğim sayıdır, bu mimi bekliyordum banada gelse diye :) Tişkürler Şahika :) Ayrıca Dipy de mimlemiş beni, tişkürler Dipy :)

Şahikanın çizgili filli bloğu için tık tık

Mim yazısı için tık tık 
Dipy nin bloğu için tık tık

Mimimiz bize görevler takdim ediyor:
1) Kendimizle ilgili 11 adet ayrıntı vereceğiz ki bizi takip edenler okuyunlar daha iyi tanısın. 
2) Mimi bize yollayanın bize yolladğı 11 soruya cevap vereceğiz.
3) Kendimiz 11 soru yazıp bu mimi paslayacağız. 

11 Madde ile Ben ^^ :

1) Çabuk karar vermem gereken şeylerde cins bir yöntem kullanıyorum. Mesela arkadaşıma birşey söylemek istiyorum ama biraz daha oyalanırsam iş işten geçmiş olacaktır. İçimden derim ki "Zeynep bak son 5 saniyen. Söyledin söyledin, başka yolu yok!" Söylerim genelde. :D

2) İnsanların kendi doğru bildikleri şekle beni sokmaya çalışmalarına sinir olurum. Bu dediğim kişiler nasihatlarına önem verdiğim kişiler haricinde. Annem, babam gibi sözüne önem verdiğim büyüklerimi bu sınıflandırmanın dışında tutuyorum, onların sözleri benim için önemli. Örnek vermem gerekirse; resim dersindeyiz. Ben tuvali boyarken gökyüzü, bulut ve suyu ayırmak için farklı boyama teknikleri kullanıyordum. Normalde öyle boyayan yok, herkes tek renk boyayıp üstüne resim yapıyor. Birkaç kız tepeme dikildi "öyle boyarsan boya çok gider." "kuruduğunda kabarık kabarık olur, üstüne çizim yapamazsın." "yalnış boyuyorsun, tek renk boyamalısın.". YETER YAA!!! Hiçbirinin dediği de olmadı, boyada fazla gitmedi, kabarmadıda, yanlış boyamadımda. O yaptığım resmi eklerim bir ara. Bu sadece basit bir örnekti, daha uyuzları da var.

3) Arabaları çok severim. Mercedes-Benz, Audi ve Volkswagen i çok ayrı severim. BMW de güzel :) En çok sempati duyduğum iki model var: Volkswagen Deluxe Microbus ve Volkswagen Beetle Classic. Çok güzeller yaaa~~ *-* 

4) Kolay mutlu olurum. Bazen sadece nefes alabilmek bile mutlu eder beni :)

5) Yalancıları, kendini mükemmel sananları, patavatsızlığı dobra dobra olmak sananları, üstünde önemli bir sorumluluk varken onu yerine getirmeyenleri, bencilleri, açgözlüleri, iki yüzlüleri hiç sevmem. Daha uzarda gider bu liste.

6) Odamda belli bir düzenim vardır ve kesinlikle kimseye bozdurmam bu düzeni. Düzeni bozabilecek tek kişi benim :D Kalemlerim bile kendi aralarında gruplu durur(hasta mıyım neyim :D).

7) Okuduğum kitabın kenarları kırışmasın diye ataç takarım :D

8) Bütün hayvanları severim ama özellikle: kedileri, aslanları, ördekleri, köpekleri, hamsterleri, penguenleri, sincapları, koalaları, pandaları ve tukan kuşlarını çok severim :)

9) Göyüzünü izlemeyi çok severim :)

10) Hanao Miyazaki nin çizgi filmlerini tekrar tekrar izledim ve izlerim :)

11) Bilimle alakalı, hayvanlarla alakalı, neyin nasıl yapıldığıyla alakalı programları çok severim. Bir de Pasta Kralı(Cake Boss) diye bir program var ona bayılıyorum yaa. Adamlar pasta değil tablo yapıyorlar resmen!

Şahika nın soruları ve benim cevaplarım:

1- İnşallah olmaz ama ya hadi oldu diyelim en yakın arkadaşınız ( kardeşiniz gibi ama o derece yakınsınız ) size kazık atıp gitti? Ne yaparsınız? Depresyonun kara kollarına teslim mi olursunuz, yoksa o beni sildiyse ben onu çoktan sildim diyip hayata devam mı edersizniz??

Öncelikle benim kardeşim gibi olan iki yakın arkadaşımda kazık atmaz bana kesinlikle, onlara güvenim tam. Ama soru gereği kazık attılar diyelim içimde depresyonumu yaşar onlara belli etmem, dışarda ise düşman olabiliriz..

2-O çok beğendiğiniz idol/şarkıcı  iki metre ötenizde bağırsanız imza isteseniz duyacak ama sesiniz çıkmıyor?? Ne yaparsınız ??

(Benim idolüm dedem ki :) ) Hadi şarkıcı diyelim ve önümde de kalabalık vardır herhalde. Önümde kalabalığı acımasızca yarar ve yanına giderim :D Hani yapmam öyle birşey belki de, bilmiyorum :D

3-Düğün gününüz geldi çattı. Her şey hazır gelinlikler içinde beklerken  bir kadeh kırmızı şarap istiyorsunuz ve getiren garson bembeyaz o gelinliğin üzerine döküveriyor şarabı. Düğünün başlamasına da 10 dakika var ? Ne yaparsınız ??
(Ben şarap istemem, istesem istesem vişne suyu isterim.) Bağırarak garsonu odadan kovardım. Sonrasında da üzerimi temizlemeye çalışırdım. Gelinliğimin üstüne uzuncana bir pelerin giyerdim herhalde birde, ne yapayım. Ayrıca aklımda bulunsun düğünümde üzerimde gelinlik varken sadece su içicem :D 


4-İçtiniz içtiniz şarhoş oldunuz.Telefonda önünüze gelen ilk kişiyi arıyorsunuz o da babanız. Baba ben falanca arkadaşımın eveinde kalcam bu gün sabaha kadar party kop kop diyosunuz babanızın tepkisi ??

Gıcık gibi olmak istemem ama böyle birşey yaşamayacağım için cevap vermiycem bu soruya :)


5-Annenizin en sevdiği mücevheri ya da eşyayı borç para uğruna satar mısınz??
Kesinlikle, hayır. Borcum varsa babamdan isterim, annemin eşyasını satmam.


6-Mecbur kaldınız  dilenmek zorundasınız ve aileniz sizi o halde gördü. Sizin tepkiniz ve onların tepkileri ??
Kaç kaç kaç :D Onlar da şaşırır ve sorgularlar :D

7-Siz birini öldürdünüz ama kimse görmedi. Siz bilmiyorsunuz ama adam ölmeyi hak ediyor. Elinizi temizlediniz, cesedi kaldırdınız, teslim mi olursunuz yoksa gidip itiraf mı edersiniz?? Ya da bunların hiçbirini yapmazmısınız??
Köşe bucak kaçardım ya. Teslim olsam felan nolcak. Kaçarım :D

8-Çocukluk hayallerinizden biri gerçek olacak?? Hangisi olsun?? Neden ???

Uçabilmeyi, bulutlara oturabilmeyi çok isterim ya. Gökyüzünü çok seviyorum çünkü :)


9-Elinizde olsa babanızı en sevdiğiniz o sanatçıyla değiştirmek ister miydiniz? Ya da onun kardeşi olmak ??
Babamı da değişmezdim, o sanatçının kardeşi de olmak istemezdim.

10-Sizin çekiklere olan sevginizi anlamayanlara yapmak istediğiniz işkenceler ??
Eskisi kadar çekikseverliğim yok ama, hepsinin gözlerini estetik ameliyatıyla çekik yapardım ve mecburi severlerdi. Dediğim çekik şu resimdeki gibi ama :D Göremesinler hiçbir yeri :D Çekik gözlülere hakaret ediyorlar çünkü. Hiçbir ırk hakareti haketmez bence.

11-Size bir hayvan olma hakkı veriyorum. Hangi hayvan ve neden ???


Koala olmak isterdim herhalde :D Fazla tembel niyetlerle istiyorum ama koalalar: Günde sadece 4 saat uyanık kalıyorlar, üzerinde yaşadıkları ağaç onlar için su, besin, ilaç, barınak, korunak oluyor. Kimse onları rahatsız etmiyor. Koruma altına da alınmışlar birde. Gel keyfim gel :D 
(Resimdeki koalayı yerim ya, çok şiriiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnn~~~~ Taylor a değil bana sarılsın >.< )

Dipy nin Soruları ve Benim Cevaplarım:

 1.Bir kitapta aradığın özellikler neler?
Müstehcen olmasın yeter. Birde çeviriyse eğer orjinalden çevirilmiş olsun. Çeviriden çevirilmiş olan kitaplar berbat oluyorlar.
 2.Burcunuz nedir?
Aslan 
3.Okuduğun en eğlenceli kitap hangisiydi? 
Açlık oyunları serisi. Hemencecik okuyup bitirmiştim ve okuması gayet zevkliydi :) 
4. Yaşadığın şehrin sevdiğin/sevmediğin yönleri nelerdir?
Sevdiğim yönü sıcak kanlı insanları var. Sevmediğim yönü gezilecek çok yeri yok.
 5.Fobilerin var mı?Varsa ne?
 Var. Yükseklikten çok fena korkarım ama aynı zamanda severimde :D Garibim ben ya :D
 6.Hangi kitabın yazarı olmak isterdin?
Henüz okuyamadım ama Harry Potter ın yazarı olmak isterdim :)
 7.Tavsiye edeceğin filmler var mı?
Dancer in the Dark
Talihsiz Serüvenler
Adam Patch
The Way Home(Kore yapımı)
Alice Harikalar Diyarında
Çok Film Hareketler Bunlar(Bel altı espirileri var ama genel olarak komik)
aklıma daha da gelmiyor.
 8.Anime izler misin, izliyorsan en sevdiğin animeler hangileri?
 İzlerim ve çok severim. Çok izleyemediğim için tek bir tavsiye veriyim ben.
Death Note  
 9.Ölmeden önce okunması gerektiğini düşündüğün kitaplar var mı?
 Tolstoy ve Dostoyevski nin kitapları. 
 10. Kitaplığını neye göre düzenlersin?
İlk olarak okuduklarım ve okumadıkları. Onlar da kendi aralarında önce yazar ismi sonra da türlerine göre sıralanır. Türler de kendi aralarında sevdiğime göre sıralanır :)
 11.Bloggerlığa nasıl başladın?
 Ben zaten 3. sınıftan beri blog yazıyorum. İlk önce blogscu da yazıyordum. 6. sınıfta blogger a geçtim ama blogger ı anlamayınca bıraktım bir süre. Sonra 8. sınıfta bu bloğumu yazmaya başladım. Şimdi 10. sınıftayım :)
 

Benim Paslayacağım 11 Soru:
1) Adın?(Soy ismi hariç)

2) Takma adın?

3) Mesleğin?

4) Neden blog açtın?

5) Yazmaktan en çok zevk aldığınız konu?

6) En gıcık olduğunuz ünlü?

7) En beğendiğiniz ünlü?

8) Karpuz olduğunu düşün. Konuşabiliyorsun ve yürüyebiliyorsun. Türk bir aile seni satın alıp pikniğe gidiyor. Seni, içi meyve dolu bir sepete koyuyorlar. Yiyorlar içiyorlar derken oyun oynamak için kalkanlar oluyor. O sırada o ailenin hanımı piskopat piskopat gülüyor. Ağzı açık olan sepetteki sana yan yan bakarak diyor ki "A-aa! Nereye! Daha karpuz KESİCEKTİK!". Ne yapardın?

9) "Fantastik bir dünyada yaşayan masum güzel bir köylü kızısın. Sizin köyünüze dünyanın en güçlü büyücüsü geliyor ama sen onu hiç görmüyorsun. Şans eseri o seni görüyor ve vuruluyor diyor ki "İşte evimin kadını, çocuklarımın anası!" Seni kendine aşık etmekle uğraşmak istemiyor. Sana bir büyü yapıyor ve kendine aşık ediyor. Büyü yüzüne deyen tek damla su ile bozuluyor, bundan da haberin yok. Evleniyorsunuz vesaire.. Eviniz çölün ortasında. Su ihtiyacını da büyüyle tamamen kesiyor eşin. Birgün çok sevdiğiniz devenin yanına gidiyorsunuz. Sen devenin başını okşadığında deve suratına tükürüveriyor ve büyü bozuluyor tabi sen bunu farketmiyorsun henüz. Eşine bakmak için arkanı döndüğünde birde bakıyorsun ki  ......." devam ettir bakalım :D 
 
10) Her annenin belli bir huyu vardır. Senin annenin huyu ne?

11) Sana bir kavanoz sihirli kurtçuk veriyorlar(Sen kullandıkça çoğalıyor.) Bir dilek tutup kurtçuğu yediğinde o dileğin gerçekleşiyor. Kurtçuklar da şu resimde ki gibi. Dileklerini gerçekleştirebilmek için o kurtçuklardan yer miydin? Tuz biber ekebilirsin üstlerine, istediğin sosuda kullanabilirsin. Afiyet olsun :D


Nasıl ama sorular ahahahah :D Bakalım kimlere pas atıyorum? VEEEE~~ ÇARKIFELEK DÖNÜYOOORR~~ :D

Dipy!!!!!!! Benim sorularımı cevapla ama olur mu :)
Garibim Şeymaaaaaaaam!!!!!!!!!!! Cevaplarsın sen :)
Dedikoducu Seçiiiiiilll!!! Hadi mim istiyordum, al sana mim :D
Şu Bu O!!!!!!! İlk defa mimliyorum seni :) Cevaplarsın umarım ^^

Bu kadardı. Ben kaçtım :)

12 yorum:

 1. Senin isin benden de zor olmus ya iki kisi birden mimlemis seni :) Kendi tanitirken soyledigin 4. Maddelerimiz ayni ^^ Sorularimi cevapladigin icin de cooook tesekkurler. Ben de adam oldursem kacarim ki :) Bundan sonra hep mimlerim ben seni hazirlikli ol ×D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha fazla mimlenmiş olanları gördüm, benim ki yine kolaydı :D
   Evet aynı :)
   Ne demek, rica ederim ^^
   Mimle mimle, her türlü hazırım :D

   Sil
 2. allah allah ya, kimi mimlediysem herkes benden önce davranmıs mimlerim elimde patladı :D

  hep deeptone hep deeptone!

  bari sorularım cevap ver artık: http://smektepli.blogspot.com/2013/02/mim-len-dim.html

  öpüldünüz! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eheheh :D Vala yaa herkesi mimlemiş :D
   Tamam cevaplarım sorularını :)
   Saol >.<

   Sil
 3. Ahh bak ben de beni kendi kalıplarına sokmaya çalışan insanlara çok gıcık olurum. :] Böyle bir anda o insandan soğuma sebebi resmen. :] Zevkle okudum. :]

  YanıtlaSil
 4. merhaba sizi takipteyim.bende sayfama beklerim sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Hemen bakıyorum ^^

   Sil
 5. ataç ama du miyazaki izlemeliyim.
  ya ne içten şeker detaylı yazmışsın.
  du bakayım bi ara gelirim burda yanıtlarım ama çok uzun yaaaa
  kaç saatte yaptııın.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle izle :) Birde onun oğlu var o da çizgi film yapıyor onunkileri de izle, henüz 2 tane çizgi filmi var oğlunun ama :)
   Tamam yanıtla :) Çok uzun değil kii :D
   2 saat sürmüştü sanırım :D

   Sil
 6. uçmak ve koala olmak seni seniii ama sen insan olarak uçup oturmak istiyorsun heey ikinci okuyuşum bu kafam karışıyo du bakiim:DDD
  vee gerçeklerin aaah sen düzenlisin hee ne güzel yahu ben hiç düzenli olamadıım kendi düzenim yok bileee:))
  nasıl uzun değil nasıl nasıl nasıl zeyneeeep gözler bozuk muydu senin kaç dereceydi bi de bakiim:DDD

  hooop kocaman kocaman sevgileeer:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet kendi başıma, uçaksız felan karışmasın kafan :D
   Eğer düzenimi kendim bozarsam aylarca toparlamam öyle dağınık dağınık kalır ama bir düzelttim mi ayrıntılı düzeltirim :) Öyle kalsın diye çok çabalıyorum inşaallah bozulaz odamın düzeni :)
   :D
   Tuttum kocaman sevgileri diğer elimlede sana daha kocamanını yolluyorum :)

   Sil

Merhaba okur :) Yorumun için teşekkürler ^.^
NOT: Lütfen yorumunuza blog adresinizi ayrıca yazmayınız. Zaten isminize tıklayarak bloğunuza ulaşabilir herkes. Blog adresi(url) yazan yorumlar yayımlanmayacaktır.
Sataşmak amacıyla yazılan ve bunu yapmış olmasının üstüne birde anonim olan yorumlar,
Spam yorumlar yayımlanmayacaktır.
Anonim yorumlar rahatsız etme amacı gütmediği sürece yayınlanır ^^