Yazılarımı okuduktan sonra yorum yapmayacak olsan bile yazımın hemen altındaki "okundu" butonunu işaretle olur mu :)

24 Mayıs 2014 Cumartesi

Mandıra Filozofu -İzlendi-


Yorumuma geçmeden önce filmin konusunu paylaşmak istiyorum:
"Mustafa Ali'nin içinde yaşadığı dünya düzenine karşı koyduğu tavır, onu Muğla'nın Çökertme köyünün yakınlarında, ıssız bir kulübede yaşamaya kadar götürür. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali burada doğayla iç içe, modern hayatın getirisi olan her şeyden uzak bir yaşam sürer ve zamanının tamamına yakınını kitap okuyarak geçirir. Çalışmaya ise kesinkes karşıdır. Cavit ise kurnaz ve çalışkan bir işadamıdır ve yeni projesi için Çökertme köyüne gelir. Amacı Mustafa Ali'nin sahip olduğu araziyi satın alıp yerine kazanç getirecek bir butik otel yaptırmaktır. Ne var ki İstanbul'dan gelen bu beklenmedik konuğun hayatı Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra eskisi gibi olmayacaktır."

Çok büyük beklentilerle girmeyin filme; ne çok güleceksiniz ne de hayatınızda müthiş bir ayrıntıyı farkedeceksiniz. Her halükarda değindiği konu çok hoş olsa da pek mümkün olmayan hatta ütopik bir düşünce bence. Filmi izlerken hissettiklerim daha çok açlık(müthiş köy kahvaltısı sahnelerinden dolayı) ve huzur. Tatile gitmek istediğimi ve ihtiyaç duyduğumu da farkettim tabii. Filmde ilerleyen tam olarak bir olayda yok, zorla yazılmış bir senaryo gibi ama diyorum ya sırf ortamın güzelliğinden bile izleyebilirsiniz filmi.
Bu filme: 3/5 puan veriyorum, neden mi? Ortamı çok güzel dedim ya hani ;)
İşte o dediğim kahvaltı *-.*


Öyle işte ^^

2 yorum:

  1. izlemedim ama izlerim. açlık ve huzur he :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tamda öyle bir film, izleyince senin yazını okumak isterim :)

      Sil

Merhaba okur :) Yorumun için teşekkürler ^.^
NOT: Lütfen yorumunuza blog adresinizi ayrıca yazmayınız. Zaten isminize tıklayarak bloğunuza ulaşabilir herkes. Blog adresi(url) yazan yorumlar yayımlanmayacaktır.
Sataşmak amacıyla yazılan ve bunu yapmış olmasının üstüne birde anonim olan yorumlar,
Spam yorumlar yayımlanmayacaktır.
Anonim yorumlar rahatsız etme amacı gütmediği sürece yayınlanır ^^